[ROM]Lumea Reala(Nume_Prenume)
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[ROM]Lumea Reala(Nume_Prenume)

Bun Venit!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Recrutari mafie!

In jos 
+5
Kenny
Dani_Gabriel
Donny
tommpy
Moroianu_Vasile
9 participanți
AutorMesaj
Moroianu_Vasile
Admin



Mesaje : 19
Data de înscriere : 24/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeVin Mai 28, 2010 2:17 am

Model cerere:

Date OOC:

Nume_Prenume
Oras:
Varsta

Date IC:

Nume_Prenume
Varsta:
Job:
Level:
AI probleme cu politia?:

Definitii:

Definitia OOC:
Definitia IC:
Definitia PowerGaming:
Definitia DM:
Definitia MetaGaming:
De ce vrei sa faci parte din aceasta mafie:


Succes!
Sus In jos
tommpy




Mesaje : 1
Data de înscriere : 29/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 12:30 am

Date OOC:Irimia Victor Ionut

Nume_Prenume Victor Ionut
Oras:Mioveni
Varsta19

Date IC:Victor_Tompi

Nume_Prenume Victor_Ionut
Varsta:19
Job:Detective
Level:1
AI probleme cu politia?:Nu

Definitii:

Definitia OOC:Date din afara jocului
Definitia IC:Date din joc
Definitia PowerGaming:Sa obligi un player sa participe la jocul de RP
Definitia DM:Atunci knd omori fara rost
Definitia MetaGaming:Atunci knd folosesti date OOC intr-o situatie IC
De ce vrei sa faci parte din aceasta mafie:Pt k lideru este un lider foarte bun
Sus In jos
Moroianu_Vasile
Admin



Mesaje : 19
Data de înscriere : 24/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 12:33 am

Victor_Ionut => ACCEPTAT
Sus In jos
Donny




Mesaje : 5
Data de înscriere : 29/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 1:56 am

Date OOC:

Nume_Prenume:Ionescu Ionut
Oras:Focsani
Varsta: 13ani

Date IC:

Nume_Prenume:Donny_Ionut
Varsta:12
Job:Nimic
Level:1
AI probleme cu politia?:nu

Definitii:

Definitia OOC:Out of character = in afara characterului tau din joc.Pentru OOC se foloseste comanda /b -
pe /b discuti tot ce contine viata reala [exemple: forum,codati,prieteni din viata ta reala...etc]
Definitia IC:IC este o actiune care se refera la un actor,un personaj virtual - Cand intri
in joc tu iti intri in personajul tau virtual care este total diferit de cel din viata
ta reala:
IC este chatul unde te comporti si vorbesti ca in viata reala [ mai exact imiti...]
Exemplu: Daca ai un prieten in joc si in viata reala te-ai certat cu el
pe server trebuie sa te comporti ca si cum nu s-a intamplat nimica,acolo esti alt om,alt personaj.
Definitia PowerGaming:Un powergamer este un jucator care incearca sa-i forteze pe altii sa participle la role-playing care nu au nici o obligatie. De exemplu, un jucator care descrie caracterul s?u ca f?cand ceva cu (sau contra) altui caracter care in mod normal solicita pe altcineva sa joace alaturi, ca bataia sau intalnire sexuala este considerat a fi powergaming.
Definitia DM:DM-ul este atunci cand ataci,omori un player fara un motiv Roleplay.Si acest termen este non-rp pentru ca
IRL[viata reala] nu mergi pe strada si omori oameni aiurea ...
Definitia MetaGaming:Metagaming-ul este folosirea cunostintelor din Out Of Character (OOC - viata reala) intr-o situatie In Character
(IC - in joc).
Exemplu Pozitiv : Eu merg la LSPD si in fata este un player cu numele ''X''.
Convorbire:
Eu:Salut,cum te numesti?
X:Eu ma numesc X,dumneavoastra?
Eu:Eu ma numesc Y,incantat de cunostinta.
X:Deasemenea...
Exemplu Negativ: Eu merg la LSPD si in fata este un player cu numele ''X'' si ii spun:
Salut ''X'' ce faci? Da-mi si mie ceva bani te rog.... = este total gresit, din moment ce in realitate nu ii stii numele din prima, trebuie sa il intrebi
De ce vrei sa faci parte din aceasta mafie: Imi place sa fac parte din aceasta mafie pentru ca este o mafie Frumoasa si se respecta !
Sus In jos
Moroianu_Vasile
Admin



Mesaje : 19
Data de înscriere : 24/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 1:57 am

Donny_Ionut => ACCEPTAT
Sus In jos
Dani_Gabriel




Mesaje : 1
Data de înscriere : 28/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 3:38 am

Date OOC:

Nume_Prenume:Sore Daniel Gabriel
Oras:Breaza-PH
Varsta: 16ani

Date IC:

Nume_Prenume:Dani_Gabriel
Varsta:16
Job:Mechanic
Level:2
AI probleme cu politia?:nu

Definitii:

Definitia Cele mai multe comunitati role-playing online permit pentru introducerea fara drept a “RL” (viata reala) introducand standarde de comunicare, ca insistand ca toate comentariile OOC sa fie plasate intre paranteze sau dand anumite prefixe. De exemplu, “(OOC) Blast, iar suna telefonul, ma duc sa-l scot din perete.”

Definitia IC:In jocurile roleplaying, In Character(sau IC) se refera la lumea caracterelor, mai putin la lumea jucatorilor. Adica, un character vorbind cu alt character este o interactiune IC, fixate in interiorul lumii IC, in timp ce doi jucatori vorbesc despre un meci de fotbal sau despre viata lor reala este o interactiune Out of Character

IC este chatul unde te comporti si vorbesti ca in viata reala [ mai exact imiti...]
Exemplu: De exemplu daca in viata reala iil intrebi pe un prienet la cat intri la scoala ?Si in joc il poti intreba vi la o cafea?sau vi la plaja mai tarziu?e ca in viata reala

Definitia PowerGaming:Fortarea unei persoane sa ia parte in jocul tau roleplay.
Un exemplu de powergaming ar fi : /me se fereste de gloante , /me rupe catusele.
Un alt exemplu ar fi /me ii da un pumn lui x si il omoara sau acesta lesina. Acest lucru este considerat powergaming deoarece nu poti omori pe cineva dintr-un singur pumn.
Sau /me ii fura pistolul lui x din mana.

Definitia DM:Jocul de DM este interzis pe acest server. DM este atunci cand un jucator incepe sa ii omoare pe ceilalti fara un motiv anume. Daca vreti sa faceti DM exista firma de paintball sau alte servere speciale pentru DM. Daca va plitisiti jucand RP (Role Play | Joc de Rol) deconectativa si intrati pe un server DM. Ceri care practica DM vor intra la inchisoare 360 minute (6 ore).

Definitia MetaGaming:Folosirea informatiilor Out of Character(OOC) in informatiile In character(IC)
Un exemplu de Metagming ar fi strigarea unei persoane pe nume in chatul IC cand nu le cunosti inca numele in IC

Chatul IC (In character) se foloseste intr-un mod RP purtand discutii legate despre viata in san andreas.Ex:"Salut!.Vi sa mancam ceva la Burger Shot?"
Chatul OOC (Out of character) se foloseste pentru a purta discutii care nu sunt legate de RP(legate de server,viata reala,forum, etc.). Ex:"Stiati ca Ion_Gheorghe a fost banat pt limbaj Smile)"
Pentru a discuta intr-un mod OOC se foloseste comanda /b. Discutii OOC fara comanda /b , adica in chatul normal, sunt interzise.Deasemenea folosirea emoticons-urilor (Ex: smile.gif sad.gif 22.gif biggrin.gif ) si a acronimelor (Ex: lol, rofl,wtf) in chatul IC sunt interzise.
Deasemenea telefonul (/call number) se foloseste pentru chatul IC iar comanda /pme se foloseste pentru chatul OOC. Comunicarea informatiilor OOC prin intermediul telefonului (/call number) sau comunicarea informatiilor IC prin intermediul comenzii /pme este interzisa.
Sus In jos
Moroianu_Vasile
Admin



Mesaje : 19
Data de înscriere : 24/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 3:48 am

Dani_Gabriel => ACCEPTAT!
Sus In jos
Kenny




Mesaje : 1
Data de înscriere : 29/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 3:54 pm

[quote="tommpy"]Date OOC:Irimia Victor Ionut

Nume_Prenume Kenny_Catalyn
Oras:SV
Varsta15

Date IC:

Nume_Prenume Kenny_Catalyn
Varsta:19
Job:Camionagiu
Level:1
AI probleme cu politia?:Nu

Definitii:

Definitia OOC:Out off caracter
Definitia IC:Date din joc
Definitia PowerGaming:Sa obligi un player sa participe la jocul tau RP
Definitia DM:Death Match
Definitia MetaGaming:Atunci knd folosesti date OOC intr-o situatie IC
De ce vrei sa faci parte din aceasta mafie:Pentru Ca imi place sa fiu intr-o mafie Smile
Sus In jos
Moroianu_Vasile
Admin



Mesaje : 19
Data de înscriere : 24/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 4:16 pm

Kenny_Catalyn => ACCEPTAT!
Sus In jos
Marcu

Marcu


Mesaje : 2
Data de înscriere : 29/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 8:12 pm

Date OOC:

Nume_Prenume:Marcu Mihai
Oras:Ramnicu sarac
Varsta:11 ani

Date IC:

Nume_Prenume:Marcu_Mihai
Varsta:11
Job:Nimic
Level:1
AI probleme cu politia?:N u

Definitii:

Definitia OOC:Out of character = in afara characterului tau din joc.Pentru OOC se foloseste comanda /b -
pe /b discuti tot ce contine viata reala [exemple: forum,codati,prieteni din viata ta reala...etc]
Pentru ca este un mod RP si incercam sa imitam viata reala - Exemple : In viata reala nu te duci la mama
sa ii zici ca este un codat pe cer sau ca ai facut cerere pe forum sa intri in Yakuza...
Definitia IC:IC este o actiune care se refera la un actor,un personaj virtual - Cand intri
in joc tu iti intri in personajul tau virtual care este total diferit de cel din viata
ta reala:
IC este chatul unde te comporti si vorbesti ca in viata reala [ mai exact imiti...]
Exemplu: Daca ai un prieten in joc si in viata reala te-ai certat cu el
pe server trebuie sa te comporti ca si cum nu s-a intamplat nimica,acolo esti alt om,alt personaj.
Definitia PowerGaming:Un powergamer este un jucator care incearca sa-i forteze pe altii sa participle la role-playing care nu au nici o obligatie. De exemplu, un jucator care descrie caracterul s?u ca f?cand ceva cu (sau contra) altui caracter care in mod normal solicita pe altcineva sa joace alaturi, ca bataia sau intalnire sexuala este considerat a fi powergaming.
Definitia DM:Cand omori pe cineva fara motiv
Definitia MetaGaming:Metagaming-ul este folosirea cunostintelor din Out Of Character (OOC - viata reala) intr-o situatie In Character
(IC - in joc).
Exemplu Pozitiv : Eu merg la LSPD si in fata este un player cu numele ''X''.
Convorbire:
Eu:Salut,cum te numesti?
X:Eu ma numesc X,dumneavoastra?
Eu:Eu ma numesc Y,incantat de cunostinta.
X:Deasemenea...
Exemplu Negativ: Eu merg la LSPD si in fata este un player cu numele ''X'' si ii spun:
Salut ''X'' ce faci? Da-mi si mie ceva bani te rog.... = este total gresit, din moment ce in realitate nu ii stii numele din prima, trebuie sa il intrebi
De ce vrei sa faci parte din aceasta mafie:Pentru ca este o mafie frumoasa si este foarte respectata!
Sus In jos
Moroianu_Vasile
Admin



Mesaje : 19
Data de înscriere : 24/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeSam Mai 29, 2010 11:04 pm

Marcu_Mihai => ACCEPTAT
Sus In jos
razvan890




Mesaje : 3
Data de înscriere : 30/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeDum Mai 30, 2010 2:10 am

Date OOC:Morosanu Razvan Valentin

Nume_Prenume Razvan_Morosanu
Oras:Constnata
Varsta:20
Date IC:Victor_Tompi

Nume_Prenume:Razvan_Morosanu
Varsta:20
Job:Detective
Level:1
AI probleme cu politia?:Nu

Definitii:

Definitia OOC:Date din afara jocului
Definitia IC:Date din joc
Definitia PowerGaming:Sa obligi un player sa participe la jocul de RP
Definitia DM:Atunci knd omori fara rost
Definitia MetaGaming:Atunci cand folosesti date OOC intr-o situatie IC
De ce vrei sa faci parte din aceasta mafie:Pentru ca lideru este un lider foarte bun
Sus In jos
Moroianu_Vasile
Admin



Mesaje : 19
Data de înscriere : 24/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeDum Mai 30, 2010 2:12 am

Razvan_Morosanu => RESPINS, ai copiat!
Sus In jos
Marcu

Marcu


Mesaje : 2
Data de înscriere : 29/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeDum Mai 30, 2010 2:45 am

Date OOC:

Nume_Prenume:Marcu Ciprian Paul
Oras:Ramnicu sarat
Varsta:10 ani

Date IC:

Nume_Prenume:Marcu_Ciprian
Varsta:10
Job:nimic
Level:1
AI probleme cu politia?:nu

Definitii:

Definitia OOC:Out of character = in afara characterului tau din joc
Definitia IC:IC este o actiune care se refera la un actor,un personaj virtual - Cand intri
in joc tu iti intri in personajul tau virtual care este total diferit de cel din viata
ta reala: IC este chatul unde te comporti si vorbesti ca in viata reala [ mai exact imiti...]
Exemplu: Daca ai un prieten in joc si in viata reala te-ai certat cu el
pe server trebuie sa te comporti ca si cum nu s-a intamplat nimica,acolo esti alt om,alt personaj.
Definitia PowerGaming:Un powergamer este un jucator care incearca sa-i forteze pe altii sa participle la role-playing care nu au nici o obligatie
Definitia DM:Cand omori pe cineva fara motiv fara ati face nimic
Definitia MetaGaming:In jocurile de rol (Role-Play), metagaming-ul este folosirea cunostintei de Out-of-character intr-o situatie In-character. Un caracter jucat de un metagamer nu actioneaza intr-un fel care reflecta experientele din joc a caracterelor sau povestea jocului.
De ce vrei sa faci parte din aceasta mafie:Pentru ca e frumoasa si imi place
Sus In jos
Moroianu_Vasile
Admin



Mesaje : 19
Data de înscriere : 24/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeDum Mai 30, 2010 2:48 am

Marcu_Ciprian => ACCEPTAT
Sus In jos
Moroianu_Vasile
Admin



Mesaje : 19
Data de înscriere : 24/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeDum Mai 30, 2010 2:49 am

RECRUTARI OFF!
Sus In jos
Claudyu_Caliman




Mesaje : 4
Data de înscriere : 30/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 1:21 am

Date OOC:
Nume_Prenume Claudyu_Caliman
Oras:Iasi
Varsta16

Date IC:

Nume_Prenume Claudyu_Caliman
Varsta:19
Job:Detective
Level:1
AI probleme cu politia?:Nu

Definitii:

Definitia OOC:Datele reale
Definitia IC:Date din joc
Definitia PowerGaming:Oblige un jucator sa faca RP
Definitia DM:Omori fara motiv
Definitia MetaGaming:Atunci knd folosesti date OOC intr-o situatie IC
De ce vrei sa faci parte din aceasta mafie:Stiu sa joc bn RP si vreau sa fiu in gang:D
Sus In jos
Moroianu_mihai




Mesaje : 1
Data de înscriere : 01/06/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 2:59 am

Model cerere:

Date OOC:

Nume_Prenume Petre Liviu
Oras: Braila
Varsta 17

Date IC:

Nume_Prenume Moroianu_Mihai
Varsta: 30
Job: nimic
Level: 1
AI probleme cu politia?: nu

Definitii:

Definitia OOC: out of character (date din afara jocului)
Definitia IC: in character (date din joc)
Definitia PowerGaming: sa obligi pe cineva sa participe jocul de rp
Definitia DM: cand intri pe server si omori fara motiv
Definitia MetaGaming: atunci cand folosesti informatii OOC in situatii IC
De ce vrei sa faci parte din aceasta mafie: pentru ca Moroianu_Vasile este varul meu
Sus In jos
Moroianu_Vasile
Admin



Mesaje : 19
Data de înscriere : 24/05/2010

Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 3:05 am

Mroianu_Mihai => ACCEPTAT!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Recrutari mafie! Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari mafie!   Recrutari mafie! Icon_minitime

Sus In jos
 
Recrutari mafie!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Modificare mafie
» Regulament Mafie
» Reguli mafie/gang!
» Recrutari..
» Recrutari:ON!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
[ROM]Lumea Reala(Nume_Prenume) :: Fast and Furious-
Mergi direct la: